Kriminálník se šálkem kávy

Káva, kdo by nemiloval tento silný horký nápoj, který nám dodá energii, probudí nás, když jsme po ránu ještě ospalí nebo potřebujeme vzpruhu během dne, přivede nás do stavu dobré nálady, supluje nám přítele nebo partnera a to dokonce i partnera ve zločinu. Že to není možné? 

Šálek kávyS kávou je ale možné cokoliv, proto se šálek kávy stává hlavním aktérem v množství příběhů, které napsal sám život a my si je můžeme vychutnat společně s lahodnou kávou, kterou usrkáváme z menšího nebo většího šálku, či hrnečku.
 
Káva je natolik spjatá s naším každodenním životem, že si někteří lidé nedokáží bez přítomnosti kávy a její pomyslné asistence představit žádnou činnost, kterou vykonávají. A že je tou činností loupež? Proč ne, i zloděj si přeci rád dopřeje silnou, pořádně temnou a hlavně hodně voňavou kávu, která mu dodá energii na páchání přestupků nebo trestných činů. V roce 2012 se dva muži v anglickém Manchesteru rozhodnuli vyloupit trafiku a malý obchod se základními potravinami. Suveréně nakráčeli do obchůdku a podali muž sedícímu za kasou čtyři velké tašky, který měl přepadený a konsternovaný prodavač naplnit cigaretami a baleným tabákem. Těžko říct, jestli pokladního více překvapila žádost dvou zlodějů, fakt, že se stal obětí zločinu, nebo jeden na první pohled nenápadný, ale zato dost bizarní detail. Jeden z lupičů totiž v ruce nonšalantně svíral šálek kávy. Její vůně naplnila obchod a muž s maskovanou tváří nejdříve usrknul z hrnečku kávu na povzbuzení a poté vyslovil svůj požadavek. 
 
Stejní lupiči (se stejným šálkem kávy v ruce jednoho z nich) vyloupili ještě několik dalších obchodů a trafik. Možná, že vydat se na cestu zločinu vyzbrojen silnou kávou není až zas tak špatný nápad. Rozhodně se jedná o originální způsob, jak vejít do dějin kriminalistiky. Muž, který se nehodlá zříci své každodenní dávky kávy ani během loupeže je skutečný a věrný milovník kávy.