Letní míchané nápoje z kávy

Letní horka nás letos zasáhla plnou silou a sluneční paprsky dokážou někdy člověka velmi unavit. Každý hledá způsoby, jak se ochladit. Milovníci kávy mohou snadno zabít dvě mouchy jednou ranou. Tady jsou tři tipy na skvělé nápoje z kávy, které oceníte hlavně v létě!

Káva s ledemLedová káva je osvěžující sama o sobě a některé dny, kdy teplota připomíná spíše život v tropických krajinách, si bez tohoto daru v podobě čerstvě umletých kávových zrn nedokážeme ani představit. Ale přiznejme si, že někdy prostě přijde chvíle, kdy naše tělo i duše touží po něčem jiném, co v sobě sice kávu obsahuje, ale je obohaceno ještě něčím jiným. 

Prvním tipem je klasická limonáda, kterou si v létě dopřává snad každý z nás. Co ale tuhle tuhle letní klasiku trochu ozvláštnit? Stačí vám k tomu citronová šťáva, ovocný sirup, ledová káva a led. Možná tato kombinace nezní úplně lákavě, ale smíchejte popsané ingredience a uvidíte, že budete chutí této limonády příjemně překvapeni.

Pokud si z připravené limonády trochu odlijete, můžete snadno vyzkoušet ještě jeden míchaný nápoj – přilijte trochu horké vody a přidejte cukr, promíchejte a poté zchlaďte. Výbuch chutí vás porazí, ale hlavně ochladí a osvěží. 

Další variantou, jak kávu ozvláštnit v letním parnu je kávová soda. Uvařte silnou kávu a přidejte do šálku 250 mililitrů vody a 100 gramů ledu a dobře promíchejte. Vše nalijte do sifonovače a vytvořte z obyčejné kávy kávovou sodu! Tisíce malých bublinek roznesou s kouzelným šuměním chuť vynikající kávy ke všem vašim chuťovým buňkám. A pokud si potrpíte na sladké, přidejte jednu lžičku cukru a dobře protřepte. Horké a dusné léto už nikdy nebude vaším nepřítelem, ale naopak příležitostí dopřát si to, na co byste v zimě neměli odvahu a čemu v zasněžených kulisách zimní krajiny chybí ta správná, horkem a sluncem pulzující atmosféra.