Mýty a káva III

Další zaručená informace, kterých se kolem pití kávy vyskytuje celá řada, se týká možnosti zhubnout při dostatečném pití kávy. Doba ideálu křehkých štíhlých těl zřejmě jen tak nemine a tak se této možnosti chytají převážně ženy s křivkami, které doufají, že se společně s kávou propijí k vysněnému ideálu.

A jak to vidí vědecké studie? Ty překvapivě ukázaly, že pití kávy může zrychlit lidský metabolismus o tři až jedenáct procent. Káva tedy opravdu může nastartovat spalování tuků. Směle se tedy pusťte do jejího pití!

Další tvrzení říká: Všechna káva na světě se pěstuje v oblasti, které se říká Kávový opasek. Je to pravda, nebo se jedná o nějakou povídačku, kterou lze oslňovat tak nanejvýš v zapadlé kavárničce na rohu? Připravte se na to, že tímhle zábavným faktem se klidně blýsknete i před osazenstvem luxusní městské kavárny! Je to totiž pravda. Kávový opasek je pás zemí, které splňují podmínky potřebné k pěstování kávy. Rostliny vyžadují hodně slunečních paprsků a tepla, takže až se pustíte do cestování prsem po mapě před tím, než skutečně zamíříte do zemí, které jsou proslulé pěstováním kávy, abyste si celý proces sázení, pěstování a výroby prohlédli na vlastní oči, nezapomeňte si vzít delší dovolenou a na místě si dopřát odpočinek. Země spadající do Kávového opasku jsou těmi nejlepšími destinacemi na perfektní tropickou dovolenou. A šálek kávy je jako bonus.

Tak a teď jedna informace týkající se ceny kávy. Vlastně odlišné, tedy vyšší ceny za ledovou kávu. Proč je ledová káva dražší, než ta horká? Důvod je velmi jednoduchý. Při přípravě ledové kávy se používá více materiálu. Káva se z plastových kelímků musí nejdříve vysypat do ubrousků užívaných na dvojité převařování, v nichž se připravuje dvakrát vařená a tedy silnější káva. Suroviny používané před servírováním orosené sklenice naplněné až po okraj chladivým kávovým mixem smetany a silné kávy jsou dražší, protože se jich používá více. A proto pak není žádným překvapením, že si kavárny za ledovou kávu ve své nabídce účtují více.