Neuvěřitelné příběhy o kávě I

Kdo by nemiloval kávu? Ano, samozřejmě se mezi námi najdou i tací, kteří upřednostňují čaj, ale řekněme si to na rovinu – to jsou ti, kteří ještě do stádia úplného podvolení se kávě, absolutní lásce k tomuto temnému horkému nápoji nedospěli.

Sport a kávaKáva je pro mnohé z nás pohonnou hmotou a hraje nezaměnitelnou roli v našich životech.

Pokud si ji nemůžeme dopřát čerstvě namletou v pohodlí domova, využijeme služeb automatů na horké nápoje. Malá káva v kelímku je lepší, než nic a dnes už jsou automaty připraveny na mlsné jazýčky uživatelů a káva se tak ve své kvalitě přizpůsobila poptávce. Každodenní rytmus ve svém zaběhlém cyklu lze zcela jednoduše rozbít šálkem kávy. Anebo hned několika. Záleží, jak velké jsou vaše chutě a potřeby. Ujasnili jsme si už, že bez kávy není plnohodnotného života. A stejné je to i v případě příběhů. Proč tedy nespojit skvělé s výborným a najít průsečík, v němž se střetává silná káva s neméně silným příběhem? O kávě a jejím pití jich existuje nepřeberné množství. Tohle jsou jen některé z nich.

Káva a sport? I tahle dvojka spolu samozřejmě vychází perfektně. Sportovci kávu milují minimálně stejně jako všichni ostatní. Důkazem toho budiž případ tenistky Sereny Williams, která v lednu minulého roku hrála v australském Perthu proti Flavii Pannettové. Serena proti své soupeřce začala prohrávat šest-nula a tak se vyjádřila v tom smyslu, že by potřebovala nějak povzbudit. A když jste světoznámá a úspěšná tenistka a zrovna se vám moc nedaří, můžete si dovolit téměř cokoliv. A tak si Serena přímo na kurtu a během zápasu objednala espresso. Přítomná podavačka míčků jí kromě tenisového balonku rychle donesla i šálek silné kávy. Samozřejmě, že se tenistka nejdříve musela domluvit s rozhodčími a zeptat se jestli je takováto forma „dopingu“ vůbec legální. Nakonec byla káva uznána povoleným povzbuzovačem a Serena nakonec zápas vyhrála a espresso od těch dob začala označovat za „zázračnou kávu“.