Neuvěřitelné příběhy o kávě II

Káva a silný, dojímavý, zajímavý, neuvěřitelný nebo hodně bizarní příběh. To je kombinace ne nepodobná strašidelným příběhům u táborového ohně. Každý příběh totiž nabývá zcela jiných rozměrů, je-li vyposlechnut s šálkem voňavé kávy v ruce.

Kelímek s kávouKáva a silný, dojímavý, zajímavý, neuvěřitelný nebo hodně bizarní příběh. To je kombinace ne nepodobná strašidelným příběhům u táborového ohně. Každý příběh totiž nabývá zcela jiných rozměrů, je-li vyposlechnut s šálkem voňavé kávy v ruce. Náš svět a převážně pak jeho vnímání je založeno na příbězích. Podvědomě po nich toužíme stejně jako po šálku kávy, která nás povzbudí a na jejich přijímání připraví. A ty nejlepší, nejzábavnější a možná taky trochu neuvěřitelné příběhy vznikají o kávě. Vydejte se s námi do světa, kde je káva všechno, jen ne obyčejná a kde její pití může být malým zázrakem, oslavou života a rozhodně vstupenkou do říše neobvyklostí.

Z oblasti neuvěřitelných příběhů, které nějakým způsobem propojila káva je případ Stelly Liebeckové z Nového Mexika. Ta se totiž zapletla do jednoho hodně zvláštního soudního případu, kde kromě ní sehrála závažnou roli právě káva. Stella totiž neváhala žalovat řetězec rychlého občerstvení McDonald´s kvůli rozlité kávě. Horký nápoji ji údajně velmi popálil. A jak se ukázalo, všechno bylo trochu jinak, než jak Stella u soudu uváděla a zaměstnanci řetězce za nehodu s rozlitou kávou vůbec nemohli.

Tehdy dvaasedmdesátiletá Stella totiž seděla v automobilu svého vnuka, když si v McDrive objednala kávu. Poté, co ji obdržela, z ní sejmula plastové ochranné víčko a poprosila vnuka, aby popojel k okénku, aby si horký nápoj mohla dochutit mlékem a cukrem. Jenže, jak auto cuklo, vylil se obsah šálu Stelle do klína. Tepláky, které měla v té chvíli na sobě, absorbovaly horkou kávu a přivodily jí tak popáleniny třetího stupně na šesti procentech těla. Žena podstoupila hned několik operací a byla hospitalizována po celých šest týdnů. Káva, která se podává v řetězcích, je totiž o něco málo teplejší než ta, kterou si připravíte doma v kávovaru. Stella se ale nakonec kompenzace dočkala. Za popáleniny vysoudila sto šedesát tisíc dolarů a náhrady ve výši více než dvou a půl milionu dolarů. Americký soudní systém zkrátka přiřkne náhrady kdekomu za kdeco a je jedno, jestli zrovna byla na vině jinak zcela nevinná káva.