Neuvěřitelné příběhy o kávě III

Při slově káva se nám okamžitě vybaví její vůně, exotická a přitom tak známá, vůně dálek i domova, která asociuje ranní i večerní hodinu stejně jako stres a spěch a pohodu a klid. Vybaví se nám i její chuť, hořká ve svém počátku, rozplývající se do temně sladké vzdálené chuti, kterou už nevnímáme jen všemi chuťovými pohárky, ale celým tělem.

Druhy kávyKávu si většina z nás nalévá do šálku nebo většího hrníčku, případně sklenice, podle toho, jakému jejímu druhu dáváme přednost. Kávu samozřejmě pijeme, a i když existuje množství doplňků stravy na bázi kávy nebo kofeinu, tablety, energetické nápoje nebo žvýkačky, pití tohoto podmanivého a povzbudivého nápoje si spojujeme především s našimi ústy. Ne všichni to ale mají podobně. Svět je různý a zajímavý ve svých odlišnostech.

Takže možná nikoho až tolik nepřekvapí, že jsou lidé, kteří do sebe kávu dostávají i jinými, řekněme méně obvyklými tělesnými otvory. Ano, je možné si vytvořit závislost na klystýru z kávy. Jistá dvojice z města St. Petersberg ve státě Florida je závislá na kávě. A přesně tak, jak byste neřekli. Kávu totiž přijímá za pomoci klystýru. Tento nekonvenční způsob konzumace kávy jim zaručil velkou popularitu a proslulost. Mika a Trina se poprvé objevili v reality show Moje zvláštní závislost, kterou vysílá americká televize TLC. Oba shodně tvrdí, že si klystýr se směsí kávy dávají už několik let a jejich průměrná frekvence dopřávání si kávy tímto způsobem je asi stokrát do měsíce.

Všechno to začalo Trininými žaludečními potížemi. Aby byla schopná si od nemoci pomoci, udělala průzkum na internetu a objevila kávový klystýr. A jako každý zvídavý člověk ihned teorii proměnila v praxi a stala se sama sobě pokusným králíkem. A výsledky ji ohromily. Potíže zmizely a Trina se cítila o poznání lépe. Když to viděl její přítel Mika, odhodlal se podivnou metodu očisty těla také vyzkoušet. A jakkoliv podivné se to může zdát, každý z nich dává přednost jinému typu kávy, zrovna tak, jakoby ji pili ze šálků.