Skvělá zpráva od vědců. Káva prodlužuje život!

Existuje celá řada výzkumů, která si dala za cíl zjistit, jestli je káva a její konzumace pro naše těla přínosná či nikoliv. Bohužel výsledky jsou často dosti rozporuplné a jedna jediná správná odpověď neexistuje. Tedy neexistovala. Až do teď. Vědci totiž přišli s revolučním výzkumem, jehož výsledky jsou podloženy roky experimentů a zkoumání. A závěr? Pro milovníky kávy za poslední dobu jistě jedna z nejradostnějších zpráv – konzumace kávy a kávových nápojů ve větším množství totiž prý prokazatelně prodlužuje život!

Šálek kávy a plantážeTato souhrnná studie se vlastně skládá ze dvou rozdílných výzkumů, jejichž kombinace tak potěšila všechny milovníky kávy.

Podle první z nich, které se zúčastnilo vice než půl milionu obyvatel deseti evropských zemí, se konečně ukázalo to, co je pro lidi, kteří si bez několika šálků kávy denně nedokážou představit svou existenci, samozřejmé. A sice, že káva má nejen na naši mysl, ale i tělo blahodárné účinky. Největší výzkum v oblasti kávy totiž ukázal, že časté popíjení kávy razantně snižuje riziko předčasné smrti.

Druhá studie byla více novátorská, protože se soustředila na konzumenty kávy mimo skupinu bělošské populace. Zúčastnilo se jí sto osmdesát pět tisíc Afroameričanů, původních obyvatel Ameriky, latino Američanů a obyvatel Havaje. I zde vědci dokázali, že káva prodlužuje život.

A jaké jsou konkrétní výsledky, kterými nyní můžete podpořit časté pití kávy? U lidí, kteří pili dva až čtyři šálky kávy denně se riziko předčasného úmrtí snížilo o celých 18 % ve srovnání s těmi, kteří kávu nepili vůbec. Existuje přímá souvislost mezi blahodárným vlivem kávy a nemocemi srdce, dýchacími onemocněními, cukrovkou a onemocněním ledvin nebo rakovinou. Káva kromě toho také dokonale funguje jako prevence sebevražd u mužů, rakoviny u žen a zabraňuje vzniku nemocí jater a zažívacího ústrojí. Pokud jste tedy ještě dnes neměli kávu, rychle to napravte, děláte to hlavně pro své zdraví!