Tři seriály, které by nemohly fungovat bez kávy

Mysleli jste si, že v tom jste sami? Bez obav, kvalitní, silná a aromatická káva je hříchem nás všech a tomuto rozšířenému fenoménu se s televizí a filmovým průmyslem otevřely i dveře do světa zábavy. Někde hraje hrnek s kávou vedlejší roli, ale některé filmy a seriály by bez kávy zkrátka existovat nemohly. Káva je zkrátka další postavou příběhu. A ve kterých seriálech by to bez kávy nebylo ono?

Káva a seriályZačněme popořadě. Kultem se v 80. letech stal britský seriál Haló Haló, který nás zavádí do malé kavárničky v severní Francii v období druhé světové války. Kavárník René netouží po ničem jiném než po klidu na obsluhování zákazníků. A také užívat si se servírkami za zády své ženy. Nedobrovolně se však stává hrdinou odboje a v kavárně se mu střídají partyzáni, němečtí vojáci i britští parašutisté. Jak ale zařídit, aby se v kavárně nikdy nepotkali a každá ze stran u Reného pouze popíjela jeho vyhlášenou kávu?

Stále velmi populární seriál Přátelé přinesl nový dějový motiv v podobě oblíbené kavárny, kde se hrdinové scházejí. Všichni, kteří s hrdiny žili a snili, toužili po podobně útulném místě, kde vám číšník přinese přesně to, co chcete a káva je tam vždy silná a lahodná. Přesně tak, aby hrdiny povzbudila na jejich další dobrodružství. Kavárna tu sehrávala významnou roli místa setkávání i klidného přístavu, kde je možné řešit problémy, protože ty se přeci řeší nejlépe se šálkem kávy v ruce.

Další seriál z devadesátých let si oblíbily především dívky a ženy. Gilmorova děvčata, matka s dcerou, trávila dlouhé hodiny svých vtipných konverzací na ulici půvabného maloměsta Stars Hollow. Většinou se šálkem kávy v ruce. V zimě nebo v létě, káva v papírovém přenosném šálku byla další postavou. Postavou která nesměla chybět v žádném díle.

Pokud je procházky omrzely, zašly si do baru u Luka, kde kromě popíjení různých variací na silnou kávu, potkávaly i spoustu lidí a tak hovor nikdy neskončil trapným mlčením. Důležitost kávy v seriálu ilustruje následující dialog ze seriálu: “Máš ráda kafe?”Ptá se hlavní hrdinky její přítelkyně, na což jí odpovídá: “Jenom s kyslíkem!” Protože káva je nejen pro nás, ale i pro hrdiny našich oblíbených seriálů důležitá stejně jako vzduch, který dýcháme.