Užít si ranní kávu…nahý

Každý správný milovník kávy se jistě ztotožní s tvrzením, že káva přebírá moc nad našimi životy a stává se tak nedílnou součástí našeho světa, našich každodenních rituálů a tradic. Káva nesmí chybět ráno na stole, na nějž servírujeme snídani, dáváme si ji po obědě i před večeří, hostinu, ať už jakoukoliv, oslavující cokoliv, zakončujeme šálkem kávy.

Šálek kávyA není tedy divu, že káva, která je v našich životech tak důležitým elementem, plodí množství příběhů, ve kterých tento temný horký nápoj hraje prim.
 
Existuje množství více i méně uvěřitelných příběhů, které by bez kávy zkrátka nevzniknuly. A napsal je život sám. Tohle je jeden z nich. Káva nevzniknula jako výdobytek moderní civilizace, aby nás zachránila před zběsilým pracovním a životním tempem moderní doby. 
 
Káva a hlavně naše touha po ní nás občas nutí vyvádět neuvěřitelné věci. Moc kávy je zkrátka ohromná! 
 
A každý z nás si kávu nejraději vychutnává po svém. Tím se od sebe tolik lišíme, někdo zkrátka dává přednost horké kávě servírované v šálku, z něhož uniká voňavá pára, jiný dá přednost kávě s pořádnou porcí ledu a ledově vychlazené smetany.
 
Eric Williamson z města Springfield v americkém státě Virginia si nejraději tu svou ranní kávu vychutnává, aniž by mu v požitku bránilo oblečení. Kávu má rád, když je u toho zcela nahý. A i tahle nevinná libůstka dostala pana Williamsona do pořádných problémů. Eric si, tak jako každé ráno, vařil šálek svého oblíbeného druhu kávy, a protože touha po kávě ho vyhnala z postele, tak, jak byl, stál u kávového automatu zcela nahý. Přes okno ho ale spatřil zvědavý soused, nelenil, nečekal a hned volal policii. Ta si pro nahého milovníka kávy přišla a zatknula ho přímo v jeho ložnici. Kdoví, zdali bystrému sousedovi vadilo více nahé mužské tělo míhající se za záclonami, nebo prostě a jednoduše zvednul sluchátko a vytočil číslo 911 ze závisti, že někdo jiný, než právě on, si po ránu usrkává výbornou silnou kávu, jejíž vůně udavače jistě omámila.