Vánoční horké nápoje II

Znáte ten pocit, kdy máte tváře do červena poštípané od mrazu a ruce zkřehlé tak, že sotva hýbete prsty? Venku zuří vánice, fouká studený vítr a sněhové vločky se vám jako malé jehličky zapichují do tváře. A navíc ta hrozná tma, protože se stmívá vlastně už odpoledne.

Horký kávový nápojTo jsou přesně ty chvíle, kdybyste se třeba upsali čertu za šálek s horkým nápojem, kávou nebo čajem, z něhož pomalu uniká pára a jeho vůně vám v něžných obláčcích stoupá k nosu a vy už se nemůžete dočkat až se vám jeho úžasná plná chuť rozplyne na jazyku. I ta původně popsaná situace, zdánlivě bezvýchodná ve své depresivné podobě, má jednoduché řešení.

A samozřejmě je tím řešením právě kávový nápoj. Horký, silný, lahodný. Káva, cappucino nebo horká čokoláda vás už ale omrzeli a vy byste tento rok chtěli zkusit něco opravdu zvláštního? Něco, co jste dosud nepili a co vám ihned připomene dny vašeho dětství, kdy jste netrpělivě vyhlíželi Ježíška, který zatím prázdné místo pod stromečkem zasype vánočními dárky? Pak čtěte dál a nechte se inspirovat horkými nápoji, kde hraje prym káva a vánoční atmosféra.

Co si takhle vzít na pomoc zázvor? Zázvor je všelék a nejlepší pomocník při rýmě a nachlazení. A ve chvíli, kdy kašel  a ucpaný nos odezní a vám ještě nějaký ten zázvor zbývá, můžete z něj vyčarovat skutečně kouzelné variace na horký vánoční nápoj. Co takhle zázvorová káva?

Na její přípravu budete potřebovat tři šálky smetany, jeden šálek hnědého tedy třtinového cukru, samozřejmě zázvor, který dal celému nápoji svůj název, jednu lžičku tohoto léčivého aromatického kořene, stejné množství skořice, hřebíčku, nového koření a muškátového oříšku. To vše dobře smíchejte s tři čtvrtě šálkem silné instantní kávy z kvalitních zrn. A zázvorový nápoj, který nejenže zahřeje, ale poslouží i jako prevence proti nemocem, je na světě. Dopřejte si ho ozdobený šlehačkou posypanou kousky čokolády nebo skořicí a uvidíte, že jedna porce vám stačit nebude. Dobrou chuť.