Vánoční horké nápoje III

Ať už venku mrzne až praští, nebo se k zemi pomalu snášejí načechrané sněhové vločky, nezahřeje zkřehlé prsty a zmrzlé nohy nic tolik jako právě káva. Káva je univerzálním pomocníkem, v létě chladí a v zimě hřeje.

Horký vánoční nápojA jsou to právě zimní měsíce, které nabízí širokou škálu využití kávy v horkých nápojích. Chvíle strávené u hořícího krbu se šálkem horkého nápoje s přídavkem kávy v dlaních jakoby vypadly z módního časopisu či reklamy na štěstí a pohodu.

S kávou a horkým nápojem namíchaným tak, že se v něm spojí sladká chuť mléka se sílou kávy a po vánocích vonícím koření ale skutečně můžete každý okamžik proměnit v neobyčejný. Zahoďte tedy předsudky, sežeňte všechny ingredience a vhodné nádobí a pusťte se do přípravy těch zaručeně nejlepších horkých nápojů, v nichž dominantní úlohu hraje káva. Vydejte se s námi letem světem receptů, které vás zaručeně prohřejí a udrží vás v dobré náladě minimálně až do prvních jarních paprsků.

Kdo říká, že nikdy nevyzkoušel lahodnou chuť kávy a podmanivou sílu alkoholického nápoje jakoby nežil. Kombinace silného espressa vyrobného z kvalitních kávových zrn a rumu je jednou z nejzaručenějších a ač se to snad na první pohled nezdá, také jednou z nejvánočnějších. Rum má v našich kuchyních jisté místo, tak proč si ho při pečení cukroví trošku neulít stranou a nesmíchat ho s kávou?

Na výrobu horkého rumového nápoje budete potřebovat dva šálky výborné kávy, jeden z nich s horkou a druhý se studenou kávou. Nezapomeňte se také vybavit cukrem, konkrétně dvěma a půl čajovými lžičkami. Necelá lžička skořice výsledný kávový nápoj krásně provoní a právě ona se postará o tu pravou vánoční atmosféru, protože její vůni a chuť si spojujeme s vánoci a sladkým cukrovím. Do kávy přidejte výše zmíněné ingredience a lžičku nastrouhaného muškátového oříšku. A nezapomeňte na hlavní složku – přilijte tři čtvrtě šálku rumu. Dozdobte nastrouhanou čokoládou.

Horká rumová káva vás prohřeje skrz naskrz a zanechá ve nás pocit očekávání a příjemného klidu z blížících se vánoc.