Zjednodušte si život: jednoduché recepty na kávové nápoje I

Toužíte si začátek jara zpestřit něčím výjimečným a exotickým? Vždycky jste chtěli ochutnat nějaký originální kávový nápoj s přísadami, jejichž pouhé názvy znějí lákavě a voní dálkou, v níž se lidé dokáží zastavit a dopřát si šálek lahodné kávy? Toužíte okusit chuť světa prostřednictvím kávy, ale zůstáváte přeci jen nejraději u klasiky?

Kávový nápojVyzkoušejte jednoduché recepty na kávové nápoje, jejichž názvy vás okouzlí natolik, že přestanete váhat a neyvzklý kávový nápoj si doma připravíte. Nebojste se experimentovat, odhoďte všechny předsudky, svět kávy je jako fantazie, kde neexistují žádné limity, kombinovat lze cokoliv s čímkoliv a ve výsledku vás příjemně překvapí kombinace nezvyklých, zato originálních a lahodných chutí. Rozšiřte si obzory v oblasti kávy a kávových nápojů během několika málo minut a pakticky bez námahy.

Chuť kávy je jako podmanivý hlas čarodějky, káva je jako černá magie. Často v osuvislosti s kávou používáme taková slova jako magický, kouzelný, neuvěřitelný, zázračný a tak dále. Slova, která vyjadřují náš naprostý údiv a jistý druh očarování, kouzlo, kterým si nás káva a z ní vytvořené kávové nápoje, podmaní. Proč tedy nezkusit kávový nápoj, který tento metaforický pocit nadpřirozené zkušenosti mění v lahodnou kávu, jejíž chuť je skutečně jako z jiného světa?

Co budete potřebovat na výroby kávy Černá magie? Samozřejmě kávu! Kvalitní a čerstvou arabicu, v níž ucítíte jemné hořko sladké podtóny a jejíž vůně vás ihned omámí. Na jednu porci toho jedinečného kávového nápoje si připravte kávu ze dvou lžiček čerstvě pomleté kávy, přidejte čtvrt lžičky (nebo zkrátka pár kapek) čokoládového extraktu, stejné množství extraktu z ořechů a několik kapek rumu. Vše dobře promíchejte a nechte se okouzlit. Černá magie na vás určitě zapůsobí a vy, pod jejím mocným vlivem, nebudete chtít nic jiného, než tento kávový nápoj, který okouzlil tisíce lidí po celém světě a kteří jednoduchý recept vylepšují například různými druhy sladidel.