Zjednodušte si život: jednoduché recepty na kávové nápoje II

Už jste se někdy přistihli, že v myšlenkách cestujete do vzdálených míst a nezřídka se zatouláte daleko od domova, do nějaké exotické destinace a jako správný milovník kávy ihned přemýšlíte o tom, jak by tam asi chutnala káva? Samozřejmě, teplo, slunce, moře, písek, to všechno jsou důležité věci, ale pro ty z nás, kdo žijeme pauzami na kávu, existuje jedna věc, která je téměř stejně důležitá jako vzduch.

Ledová kávaA tou je káva, protože ani bez ní nemůžeme žít. Nebo rozhodně ne plnohodnotný život. Kávě přisuzujeme v životě vysokou hodnotu a v hierarchii našich potřeb a nutnosti jejich uspokojení stojí káva velmi vysoko. A tak, pokud se vydáváme na hypotetické výlety do dálek, vždy hledíme na to, aby konkrétní země nabízela širokou škálu kávových nápojů. Přirozeně, pokud je kvantita nahrazena kvalitou, je to tak také správně. A nejlépe pak takových kávových nápojů, které v naší domovině k dostání nejsou.

Mnoho lidí odjíždí i v zimě či na jaře na dovolenou do teplých, nebo teplejších krajin, stále více turistů do Thajska. Proč se na edukativní výlet nevydat právě tam? A ani nebudete muset sedat na letadlo. Stačí vybavit se šálky, kávou a několika málo zajímavými ingrediencemi, z nichž si umícháte atmosféru Thajska v pohodlí domova. I když jaro není tím nejteplejším ročním obdobím, která nám naše příroda nabízí, zchlazení není nikdy na škodu.

Pokud tedy dáváte přednost ledově vychlazeným kávovým nápojům, zkuste ledovou thajskou kávu. Jistě už jste ochutnali mnoho variací ledové kávy, s ledem nadrceným na malé kousíčky, které křupou mezi zuby, s kostami ledu, které káva oblívá jako oceán ledovce, nebo vlažnou kávu servírovanou v ledově vychlazené sklenici, buďte si ale jistí, že s thajskou ledovou kávou vás čeká výlet do světa, v němž jste ještě nebyli. Uveďte tedy své chuťové buňky a receptory pro odhalení kvality kávy do pozoru.