Zkuste růžovou. Zkuste Pink Latté

Voňavé a nadýchané latté, co víc nám dokáže zvednout náladu a zároveň nás nabít energií? Slyšeli jste již o novém trendu, který je žhavým adeptem stát se hitem letošního léta? Tento originální a chutný kávový nápoj si jistě zamilujete a podlehnete jeho kouzlu stejně jako již tolik lidí před vámi.

Hned, co vám tuto svěží specialitu donesou na stůl, budete nadšeni z jejího jedinečného vzhledu. Tento nápoj je totiž krásně růžový a nazývá se pink latté, růžové latté. Jedná se o osvěžující kofeinovou specialitu, která vás postaví na nohy a zároveň vám díky obsahu vitaminů pomůže udržet tělo zdravé. Růžová barva této kávy je totiž způsobena neobvyklou přísadou – červenou řepou, touto úžasně zdravou zeleninou. Zeleniny se v tomto případě nemusíte vůbec bát, řepa je chutná a vašemu nápoji dodá nejen barvu, ale i velmi příjemnou a sladkou chuť.

shutterstock_597736046_1091Příprava kofeino-vitaminové pochoutky je jednoduchá. Nachystáme si 10 ml medu, 40 ml espressa, 100 ml mléka a 25 ml šťávy z červené řepy, tu si buď můžeme sami odšťavnit, nebo si ji koupit již hotovou. Do sklenice či hrníčku dáme med a promícháme ho s espressem. Teplé mléko s červenou řepou našleháme do bohatě nadýchané konzistence a vše přidáme k medu s kávou. Pro ozdobu si můžeme na pěnu nastrouhat muškátový oříšek, osmažit plátek zeleniny nebo si vymyslet vlastní originální dekoraci, fantazii se meze nekladou.

Tento originální nápoj jistě oceníte i na nejrůznějších oslavách, kde se růžová káva jistě stane středem pozornosti. Vždyť i na Berlinale2018, tedy filmovém festivalu v Berlíně, bylo pink latté uvedeno jako trendy nápoj a ochutnat ho tak mohly i velké hvězdy filmových pláten.

Existuje dokonce i bezkofeinová verze tohoto nápoje - oloupaný a nastrouhaný zázvor vložíte do sklenice se šťávou z červené řepy, ohřejete mléko a vše smícháte dohromady a napěníte. Osladíte agávovým sirupem a pochoutka je připravena ke konzumaci. Pokud použijete rostlinné mléko, můžete tento nápoj nabídnout i veganům. Jedná se skutečně o zdravou alternativu ke kávě, která vás příjemně osvěží.